Haber

Yeşil Sol Parti ve HDP’den ilk açıklama: Başaramadık!

Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerisinde kaldığı seçimde resmi olmayan sonuçlar açıklandı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın ile HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

uçmak, “Bu seçimlerde önümüze koyduğumuz hedeflere tam olarak ulaşamadığımızı belirtmek isteriz. Seçim sonuçlarının bizim açımızdan bir başarı olarak görülemeyeceği açıktır.”söz konusu.

“Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura bırakılmasını partimizin yetkili kurullarında partimizin tüm kurumlarında değerlendirerek, bu konudaki çalışma programımızı en kısa sürede halkımız ve kamuoyu ile paylaşacağız.” Uçar dedi ki:

“Haklarımıza sesleniyoruz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde demokrasiden ve adaletten ikinci tura kadar destek veren HDP ve yeşil sol seçmenin özverili ve özellikle tavrıdır. Bu bağlamda herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Partili dostlarımız Zor koşullarda ve kritik bir dönemde yapılan seçimlerde meclisteki en büyük 3. parti konumumuzu koruduk, bunu önemli buluyoruz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu